טכנולוגיה - בדגש על סמארטפונים

בשנים האחרונות אנו עדים להתקדמות טכנולוגית משמעותית במכשירי הטלפונים הניידים, כך שהם מהווים מלבד שימושם כמכשיר טלפון גם כחיבור לרשת האינטרנט וגם כמכשיר מולטימדיה ובו תכונות כקונסולת משחקים, מכשיר שמע, מצלמה וכולי. צוות בית חינוך אלומות רואה את האווירה הנוצרת בבית הספר ובחצרותיו כנדבך משמעותי בחינוך הילדים ומתייחס לאחריותו בעניין זה בכובד ראש. באופן כללי האידאל הפדגוגי העומד מאחורי השקפת בית הספר רואה ביחסים חברתיים ובמשחק פעיל של הילדים ערך עליון, ערך שעומד בניגוד לעיסוק ולמשחק על גבי צג ומסך, שמונעים את הכוונת פעילותו של הילד לסביבתו, לפיכך נאסר על הילדים השימוש בטלפונים בבית הספר בכלל, ונאסר עליהם להביא טלפונים חכמים בפרט.
צוות בית הספר מכיר בחשיבות האפשרות של הילדים להיות זמינים עבור הוריהם לתיאומים ועדכונים אחרי שעות הלימודים  ולכן מתיר שימוש בתום יום הלימודים ומחוץ לשטח ביה"ס בטלפונים ניידים שאינם חכמים. במקרי הצורך מאפשר צוות ביה"ס לתלמידים לעשות שימוש בטלפון בחדר המורים לצרכים אלו גם בתוך שעות הלימודים עצמן.

כללים להתנהלות נכונה ברשת

  • פרטים לא מוסרים – כל פרט מזהה לא מעלים לרשת, גם בודקים את התמונה לפני שמעלים כדי לראות שאין בה פרטים שעלולים לזהות אותי דרכה (סמל בית ספר למשל)
  • פגישה לא קובעים- ברשת אני לא יודע באמת עם מי אני מתכתב, לכן נא לשוחח בטלפון לפני שקובעים פגישה פרטית.
  • פה זה לא בשבילי – לא גולשים באתרים לא מתאימים, אסור לפתוח מצלמת רשת, סקייפ ללא שיחת טלפון שבה מוודאים מי נמצא בצד השני של המצלמה. לא מעלים תמונות חושפניות.
  • פגיעה לא פוגעים – זכרו, כל מילה שאתם כותבים ברשת היא כמו לעמוד על כיסא ולצעוק במיקרופון כשכולם שומעים. לכן לא אומרים דברים מעליבים, לא מעלים תמונות מביכות, לא לאיים, לרכל או להפיץ שקרים ברשת (או בכלל).
  • פרסום – חושבים לפני שמעלים – זכרו לדמיין את מה שאתם כותבים או מפרסים כאילו הוא נכתב על הקיר ברחוב. רק אם הדבר מתאים להופיע על הקיר ברחוב – פרסמו.

איך תגמלו את הילדים מהאייפון?

וממסך הטלוויזיה, מסך המחשב ומסך האייפד? המתבגרים של ימינו מחוברים רוב שעות היום למסכים. האם הם מכורים? מהם המחירים האישיים והחברתיים שהם משלמים עבור שעות מסך מופרזות? האם בכלל אפשר לנתק אותם וכיצד ניתן למנוע את התופעה מראש?

UNDO - האפליקצייה שמנקה אחרייך את הרשת


האנתרופולוג תמיר אליהו על דור המסכים

תמיר אליהו על דור המסכים

''‬דור המסכים‮''- הרצאת חובה לכל הורה‮, ‬שעוזרת לנו ההורים להבין את עולם התוכן של ילדינו

שומרים על הילדים גם ברשת


אנחנו חייבים לדבר על פורנוגרפיה

וידאו של YouTube


Comments