בית הספר‏ > ‏

בית חינוך אלומות - בית ספר ולדורף לכיתות א'-ח'

"קבל את הילד ביראה, חנך אותו באהבה ושלחהו לדרכו בחירות".  רודולף שטיינר

בית הספר האנתרופוסופי "בית חינוך אלומות"

בית חינוך אלומות
בית הספר הנו חלק ממארג חינוכי באזור מודיעין הכולל 5 גני ולדורף לילדים, בית ספר יסודי, מערך הדרכות והרצאות למורים ולהורים. המארג החינוכי, ובמרכזו בית הספר היסודי, מרחיב את אפשרויות הבחירה למשפחות באזור, ומאפשר למשפחות המעוניינות בשיטת חינוך זו לבחור בה עבור ילדיהן.
בית הספר האנתרופוסופי "בית חינוך אלומות" הוקם בשנת 2007 תודות לנחישותם של הורי עמותת גנאחר ובחסותה של מועצה אזורית חבל מודיעיןמיום הקמתו בית הספר קולט ילדים מלפיד, מודיעין, שוהם והסביבה. בשנתיים הראשונות פעל בית הספר כמסלול של בית ספר "לפיד המ"ה" בנאות קדומים, בשנה"ל תשס"ט עבר המסלול לבית הספר הממלכתי קהילתי בבן-שמן, שם פעל במשך 4 שנים. בשנה"ל תשע"ג יצא בית הספר לדרך עצמאית במשכנו ברחוב הלפיד בשוהם, והחל משנה"ל תשע"ו הוא פועל כבי"ס ממלכתי מוכר ורשמי בידי משרד החינוך. בביה"ס לומדים כ-180 תלמידים בכיתות א'-ח' מ-28 ישובים שונים ומ-9 רשויות שונות.

בית הספר קולט אליו תלמידים משני מקורות עיקריים:

 • בוגרי גני ולדורף בלפיד ושוהם - עבורם ועבור משפחותיהם משמש בית הספר המשך ישיר ברצף החינוכי, החל מהגן ועד סוף התיכון.
 • תלמידים מכל רחבי מודיעין, שוהם וסביבותיהן, אשר הוריהם בחרו בחינוך ולדורף בבית הספר היסודי.
בית חינוך אלומות משתלב בפעילות מועצה אזורית חבל מודיעין שמטרתה לאפשר להורים בחירה מודעת ומושכלת של הדרך החינוכית עבור ילדם. מועצה אזורית חבל מודיעין מפרסמת מדי שנה את בית הספר ברשימת בתי הספר השונים בחבל. כל תהליכי הקבלה והרישום לבית הספר נעשים בתיאום הדוק עם מועצה אזורית חבל מודיעין ובאמצעותה.

שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים

בית חינוך אלומות רואה חשיבות רבה ומשמעותית בשילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים. השילוב תורם לשני הצדדים – לילד המשולב מחד, ולא פחות חשוב מכך – שאר ילדי הכיתה. גישת הלמידה בחינוך ולדורף תומכת בצורה משמעותית בילדים עם לקויות למידה. חינוך ולדורף כחינוך אומנותי, מאפשר לתלמידים אלו לחוות למידה עשירה ומגוונת, תוך פנייה לערוצי תפיסה רבים. לכל ילד ניתנת ההזדמנות למצוא את נקודות החיבור והכוח שלו. הזדמנות זו מצמיחה את הדימוי הרגשי של התלמיד עם לקויות הלמידה ומשפיעה באופן חיובי על תפיסת מסוגלותו כלומד עצמאי.

ביה"ס משלב בתוכו ילדים רבים עם קשיים שונים – לימודיים, רגשיים, פיזיים ותקשורתיים ומציע מערך תומך מפותח. צוות צרכי הפרט בביה"ס: עיקר עבודתו מופנית לתמיכה וטיפוח שילובם של תלמידי שילוב בביה"ס. הצוות כולל פסיכולוגית, יועצת, מורות החינוך המיוחד וכן תרפיסטיות באומנות.

תרפיות והוראה מתקנת

בביה"ס קיים מערך תרפיות הכולל כמה סוגים של תרפיות ושאיפתנו היא להרחיבו. התרפיות הן טיפולים המוענקים לילדי בית הספר ולעתים גם לילדי הגנים, ופועלים בתחום הרגשי והפיזי. לצד התרפיות מתקיימים שיעורי הוראה תומכת בבית הספר. המערך כולל את התרפיות הבאות:

 • תרפיה באמנות
  תרפיה באמנות היא תרפיה רגשית הבעתית אשר עושה שימוש באמצעים אמנותיים לצורך ריפוי. תרפיה באמנות מספקת לילד מרחב תראפויטי שבו יוכל לבחור קשת רחבה של אמצעים שיעזרו לו לבטא את העולם הרגשי שלו ואת קולו הפנימי. הדגש הוא על התהליך ועל הקשר שנבנה ולא על התוצר הסופי.
 • אוריתמיה מרפאת
  אוריתמיה מרפאה היא תרפיה בתנועה שבמהלכה הילד, האדם, מבטא צלילים ומוזיקה באמצעות תנועת גופו, כדי להגיע להרמוניה מרבית עם עצמו ועם הסביבה.
 • הוראה מתקנת
  מטרתה לעזור לילדים המתקשים בתחומי לימוד שונים כגון שפה, מתמטיקה, כתיבה ועוד תוך שימוש באסטרטגיות ובשיטות לימוד שיאפשרו להם להתקדם ולהצליח, ולהשתלב בכיתות.
 • הוראה פרטנית (תומכת)
  הוראה תומכת מתבצעת בקבוצות של שניים עד שלושה ילדים. מטרתה לעזור לילדים המתקשים בתחומי לימוד שונים כגון שפה, מתמטיקה, כתיבה ועוד ולתגברם.

המשכיות

בבית הספר לומדים תלמידים בכיתות א' – ח'. בכל שנה מצטרפים לבית הספר בוגרי גני ולדורף הפועלים באזור ומהווים מקור להמשכיותו, וכן ילדים שאינם בוגרי גנים אלה, אשר הוריהם בחרו בשיטה זו בבית הספר היסודי.

תלמידי בית הספר היסודי ממשיכים ללימודיהם ומשתלבים בתיכונים באזור – נחשון (שוהם), עתיד (לוד), עירוני א-ה (מודיעין) ועוד. משני המחזורים שכבר סיימו את לימודיהם בבית חינוך אלומות עולה כי בוגרי בית הספר השתלבו היטב בבתי ספר תיכון שונים והם ממשיכים את לימודיהם בהם בהצלחה. 

כתובת בית הספר

רח' הלפיד 11, שוהם (מול הברכה העירונית ובצמוד לחטיבת נחשון)
להרשמה: register.school@antro.org.il
כתובת למשלוח: מועצה אזורית חבל מודיעין, רח' מודיעים 10, שוהם 6083210

סרטוני וידאו

קליפ מחזור א של בית חינוך אלומות 2006-2012

קליפ מחזור א' של בית חינוך אלומות 2006 - 2012
לכל סרטוני הוידאו של בית חינוך אלומות »

סדנאות, הרצאות והכשרות

בבית חינוך אלומות שמנו לנו למטרה לייצר קהילה לומדת המרחיבה ומעמיקה את הידע וההבנה בחינוך ולדורף, בידע האדם ובאומנות.
כדי לקדם מטרה זו נקיים בשטח בית החינוך הרצאות, סדנאות חוגים וקורסים שונים.
אנו שוקדים להרחיב את נושא ההכשרות והסדנאות
אם יש בנכם ההורים, בעלי כישורים ומיומנות - והייתם רוצים להציע פעילות לבוגרים או לילדים התואמות את רוח בית חינוך אלומות, צרו עמנו קשר.
Comments